Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

m-3-i.jpgm-1-i.jpgm-2-i.jpg

Skinny morčata, samičky

světlá, nar. 26.7.2019, tmavá 3 roky

NAŠLY NOVÝ DOMOV

Tato dvě bezsrstá morčátka do útulku umístili majitelé, kteří uvádějí špatnou finanční situaci a že se dále o holky nemohou starat. Jedná se o dvě samičky plemene skinny, které jsou na sebe zvyklé. Hledáme pro ně domov, kde by mohly být spolu. U černé holčičky byla zjištěna cysta v třísle a dne 27.7. se podrobila operaci, po které se zotavuje. V útulku pod čísly 275, 276.

mo-1-i.jpg1-i.jpg2-i.jpg

Morčátka hladkosrstá

NAŠLA NOVÝ DOMOV

Tato čtyři morčátka někdo odložil v krabici u popelnice. Jedná se nejspíše o rodiče a jejich potomky. Maminka je nezvykle zbarvená. Má černou srst s rezavými znaky a rezavým bříškem v barvě zajíce. Tatínek je celý černý. Jejich věk odhadujeme do 1 roku. Miminka jsou stará cca 1 měsíc a jedná se (pravděpodobně) o černobílého samečka a černou samičku s rezavými znaky, která má stejné zbarvení jako maminka. U takto mladých morčátek je pohlaví snadno zaměnitelné... Morčátka jsou zdravá a hledají nové domovy u hodných a zodpovědných lidí.

 

1-i.jpg2-i.jpg3-i.jpg

Morčata rozetová, samičky

NAŠLY NOVÝ DOMOV

Tyto dvě holčičky byly nalezeny v Ostravě-Porubě na ul. Žilinská. Jedná se o dvě zdravé samičky, které jsou na sebe zvyklé. Nabízíme pouze společně.

1-i.jpg2-i.jpg

Zakrslý králíček, sameček, čipovaný

NAŠEL NOVÝ DOMOV

Tento nešťastník byl nalezen dne 4.2. v Ostravě Vítkovicích poblíž úřadu na zahradě rodinného domu, kde ho bohužel napadl pes a ošklivě pokousal. Králíček utrpěl četná kousná poranění v přední části trupu a na hlavě. Bohužel také utrpěl i bolestivé poranění čelisti, které zamezovalo králíčkovi v příjmu potravy a byl krmen tekutou stravou. Jeho stav se pomalu ale jistě zlepšoval a nyní je již v pořádku. Nemá žádné následky, až na jeden zoubek, o který přišel. Králíček je ČIPOVANÝ, avšak není registrován a jeho majitel se nenašel. Jedná se o mladého samečka drobného vzrůstu s velmi milou povahou. Je komunikativní a kontaktní.

k-1.jpgk-2.jpg

Karinka, samička zakrslého králíčka, 1 rok

NAŠLA NOVÝ DOMOV

Tato krásná samička skončila v útulku jako nevhodný vánoční dárek. Jedná se o mladou samičku do 1 roku, která by ráda poznala pravou lásku a péči, kterou si zaslouží. V kleci je trochu plachá, ale vhledem k tomu, že nebyla milujícím členem domácnosti, ale pouhou věcí, živým dárkem, není se čemu divit...Hledá zodpovědného a milujícího člověka, který jí dá odpovídající péči.

1-i.jpg2-i.jpg

Bobík, sameček zakrslého králíčka, nar. 20.2.2018, očkovaný, kastrovaný

NAŠEL NOVÝ DOMOV

Bobík byl do útulku přijat od majitele, který uvádí důvod alergii dítěte. Bobík byl zvyklý žít jako domácí mazlíček a rád by našel milující a trvalý domov.

mor-1-i.jpgmorc-2i.jpg

Morčátka hladkosrstá, 1 měsíc

NAŠLI NOVÝ DOMOV 

Tato dvě mladá morčátka byla nalezena v krabici u kontejneru v Ostravě Vítkovicích na ul. Obránců míru. Takovýmto způsobem se jich někdo nelidsky zbavil. Naštěstí byla včas nalezena a dopravena do útulku. S největší pravděpodobností se jedná o samičku a samečka.

k-1-i.jpgk-2-i.jpg

Samička zakrslého králíčka beránka, 2 roky, očkovaná

NAŠLA NOVÝ DOMOV

Tato krásná králičí holčička byla nalezena v Ostravě-Zábřehu poblíž školky na ul. Tarnavova, kde se schovávala v trávě. Nálezkyně udává, že se na místě zdržovala tři dny a nikdo se po ní nesháněl. A tak byla umístěna do útulku, kde čeká na nový domov. Jedná se o krotkou a mazlivou holku, která je zvyklá na manipulaci a mazlení.

bella-1-i.jpgbella-2-i.jpg

Bella, samička zakrslého králíčka beránka, 3 roky, očkovaná

NAŠLA NOVÝ DOMOV

Tato krásná slečna byla do útulku umístěna majitelem, který uvádí alergii v rodině. Jedná se o zdravou králičí holčičku klidné povahy, která je zvyklá na manipulaci a kontakt. Ráda by našla milující domov, kde se o ni budou dobře starat a také jí dopřejí i výběh mimo klec.

k-i.jpgk-2-i.jpg

Zakrslí králíčci, nar. 27.2.2019

NAŠLI NOVÝ DOMOV

Tito králíčci byli do útulku umístěni majitelkou, které se doma pomnožili. Jedná se o mláďata z domácího odchovu, která by ráda našla svůj domov. Pohlaví je vzhledem k věku špatně rozeznatelné, proto zatím neuvádíme.

aga-4-i.jpg

Papoušci Agapornis

NAŠLI NOVÝ DOMOV

Tito papoušci byli nalezeni v Ostravě-Porubě na ul. Hlavní třída 583 u kontejnerů, kde je někdo odložil i s klecí. Dvě klece po dvou papoušcích. Papoušci vypadají zdravě. Pohlaví neznáme..

aga-1-i.jpg

Papoušci Agapornis

NAŠLI NOVÝ DOMOV

Tito papoušci byli nalezeni v Ostravě-Porubě na ul. Hlavní třída 583 u kontejnerů, kde je někdo odložil i s klecí. Dvě klece po dvou papoušcích. Papoušci vypadají zdravě. Pohlaví neznáme..

mor-1-i.jpgmor-2-i.jpg

Morče s delší srstí, samička

NAŠLA NOVÝ DOMOV

Toto morčátko bylo nalezeno v Porubě na ul. Čkalovova, kde jej někdo odložil i s klecí na chodbě panelového domu. Jedná se o mladou samičku s vrozenou (nebo získanou) oční vadou. Jedná se o ektropium-vychlípení okraje spodního víčka, kde se tvoří tukové oční váčky. Jelikož ektropium u této samičky probíhá bez komplikací, není třeba léčit. Léčba by byla nutná v případě, pokud by později docházelo k dráždění očí a k zánětům. Samička je velmi drobného vzrůstu, kříženec s delší srstí. V kleci plachá, má tendence se schovávat, ale v náručí je klidná a mazlivá.

mor-2-i.jpgmor-1-i.jpg

Morče hladkosrsté, samička, cca 3 roky

NAŠLA NOVÝ DOMOV

Tato krásná samička byla nalezena ve vysokém stadiu březosti v Ostravě-Třebovicích u zahrádek v blízkosti Tesca. O morčátko se někdo staral, není bázlivé a je v dobré kondici. Je zvyklé na kontakt s lidmi a je klidné povahy. 

morc-1-i.jpgmorc-2-i.jpg

Morče hladkosrsté, samička

NAŠLA NOVÝ DOMOV

Tato drobounká samička morčátka zůstala spolu s druhou samičkou v bytě po zemřelém majiteli. Druhá holčička bohužel z důvodu hladovění pošla...Tato holčička také měla na mále, ale podařilo se jí zachránit postupným dokrmováním tekuté stravy, než začala baštit sama. Dnes už je v dobré kondici, jen se doléčuje dermatitida. Holčička je velmi drobného vzrůstu a je plašší povahy.

k-2-i.jpgk-1-i.jpg

Zakrslý králíček, sameček

NAŠEL NOVÝ DOMOV

Tento nešťastník byl nalezen v chodbě bytového domu v Ostravě-Zábřehu. Nikdo se k němu ale nehlásil a tak byl umístěn do útulku. Jedná se o zdravého kluka, o kterého se někdo staral. Králíček je kontaktní a velmi klidné povahy.

36823968_10212753371458019_6171076454764249088_n--3-.jpg36911458_10212753370377992_2516017878088548352_n--2-.jpg

Zakrslý králíček, samička, 7 měsíců, očkovaná

NAŠLA NOVÝ DOMOV

Tato krásná samička byla do útulku umístěna z důvodu alergie majitelky. Jedná se o mladou, sedmiměsíční samičku, která je pohodové a kamarádské povahy. Je zvyklá na pohlazení a na manipulaci. Je ochočená a byla zvyklá i na výběh. Nabízíme do bytu jako domácího mazlíčka.