Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

k-1-i.jpgk-2-i.jpg

Samička zakrslého králíčka beránka, 2 roky, očkovaná

Tato krásná králičí holčička byla nalezena v Ostravě-Zábřehu poblíž školky na ul. Tarnavova, kde se schovávala v trávě. Nálezkyně udává, že se na místě zdržovala tři dny a nikdo se po ní nesháněl. A tak byla umístěna do útulku, kde čeká na nový domov. Jedná se o krotkou a mazlivou holku, která je zvyklá na manipulaci a mazlení.

bella-1-i.jpgbella-2-i.jpg

Bella, samička zakrslého králíčka beránka, 3 roky, očkovaná

NAŠLA NOVÝ DOMOV

Tato krásná slečna byla do útulku umístěna majitelem, který uvádí alergii v rodině. Jedná se o zdravou králičí holčičku klidné povahy, která je zvyklá na manipulaci a kontakt. Ráda by našla milující domov, kde se o ni budou dobře starat a také jí dopřejí i výběh mimo klec.

k-i.jpgk-2-i.jpg

Zakrslí králíčci, nar. 27.2.2019

NAŠLI NOVÝ DOMOV

Tito králíčci byli do útulku umístěni majitelkou, které se doma pomnožili. Jedná se o mláďata z domácího odchovu, která by ráda našla svůj domov. Pohlaví je vzhledem k věku špatně rozeznatelné, proto zatím neuvádíme.

aga-4-i.jpg

Papoušci Agapornis

NAŠLI NOVÝ DOMOV

Tito papoušci byli nalezeni v Ostravě-Porubě na ul. Hlavní třída 583 u kontejnerů, kde je někdo odložil i s klecí. Dvě klece po dvou papoušcích. Papoušci vypadají zdravě. Pohlaví neznáme..

aga-1-i.jpg

Papoušci Agapornis

NAŠLI NOVÝ DOMOV

Tito papoušci byli nalezeni v Ostravě-Porubě na ul. Hlavní třída 583 u kontejnerů, kde je někdo odložil i s klecí. Dvě klece po dvou papoušcích. Papoušci vypadají zdravě. Pohlaví neznáme..

mor-1-i.jpgmor-2-i.jpg

Morče s delší srstí, samička

NAŠLA NOVÝ DOMOV

Toto morčátko bylo nalezeno v Porubě na ul. Čkalovova, kde jej někdo odložil i s klecí na chodbě panelového domu. Jedná se o mladou samičku s vrozenou (nebo získanou) oční vadou. Jedná se o ektropium-vychlípení okraje spodního víčka, kde se tvoří tukové oční váčky. Jelikož ektropium u této samičky probíhá bez komplikací, není třeba léčit. Léčba by byla nutná v případě, pokud by později docházelo k dráždění očí a k zánětům. Samička je velmi drobného vzrůstu, kříženec s delší srstí. V kleci plachá, má tendence se schovávat, ale v náručí je klidná a mazlivá.

mor-2-i.jpgmor-1-i.jpg

Morče hladkosrsté, samička, cca 3 roky

NAŠLA NOVÝ DOMOV

Tato krásná samička byla nalezena ve vysokém stadiu březosti v Ostravě-Třebovicích u zahrádek v blízkosti Tesca. O morčátko se někdo staral, není bázlivé a je v dobré kondici. Je zvyklé na kontakt s lidmi a je klidné povahy. 

morc-1-i.jpgmorc-2-i.jpg

Morče hladkosrsté, samička

NAŠLA NOVÝ DOMOV

Tato drobounká samička morčátka zůstala spolu s druhou samičkou v bytě po zemřelém majiteli. Druhá holčička bohužel z důvodu hladovění pošla...Tato holčička také měla na mále, ale podařilo se jí zachránit postupným dokrmováním tekuté stravy, než začala baštit sama. Dnes už je v dobré kondici, jen se doléčuje dermatitida. Holčička je velmi drobného vzrůstu a je plašší povahy.

k-2-i.jpgk-1-i.jpg

Zakrslý králíček, sameček

NAŠEL NOVÝ DOMOV

Tento nešťastník byl nalezen v chodbě bytového domu v Ostravě-Zábřehu. Nikdo se k němu ale nehlásil a tak byl umístěn do útulku. Jedná se o zdravého kluka, o kterého se někdo staral. Králíček je kontaktní a velmi klidné povahy.

36823968_10212753371458019_6171076454764249088_n--3-.jpg36911458_10212753370377992_2516017878088548352_n--2-.jpg

Zakrslý králíček, samička, 7 měsíců, očkovaná

NAŠLA NOVÝ DOMOV

Tato krásná samička byla do útulku umístěna z důvodu alergie majitelky. Jedná se o mladou, sedmiměsíční samičku, která je pohodové a kamarádské povahy. Je zvyklá na pohlazení a na manipulaci. Je ochočená a byla zvyklá i na výběh. Nabízíme do bytu jako domácího mazlíčka.

zako-i-1.jpgzako-2-i.jpgzako-fb-3.jpg

Papoušek žako, samička, 19 let 

NAŠLA NOVÝ DOMOV

Tento žakínek se do útulku dostal z důvodů dlouhodobé hospitalizace majitelky v nemocnici. Bohužel, paní byla přemístěna do LDN a nemůže se o papouška dále starat. Jedná se o samičku, která byla dlouhá léta předešlým majitelem (paní měla žaka jen 3 roky) považována za samečka, proto se jmenuje "Oskárek". Oskárek má bohatou slovní zásobu, krásně a srozumitelně mluví v souvislých větách. Byl zvyklý, že ho panička denně pouštěla z klece, sám si sedal na hřbet ruky, když měl jít zpět do klece. Jinou manipulaci nesnese. Bohužel, stres ze ztráty blízkého člověka se na žakínkovi podepsal v podobě typického vyškubávání peří a tak je Oskárek s holým hrudníčkem. Zvykání na nového člověka pro něj bude dalším stresem a proto pro něj hledáme opravu zkušeného člověka, který má znalosti a ví, co obnáší chov žaka!, ale především zodpovědného člověka, který se o Oskárka svědomitě postará. Žako je nabízen za přiměřenou pořizovací cenu a bude vybrán nejvhodnější zájemce.

oba-i.jpgmaly-i.jpgtrik-i.jpg

Morčátka hladkosrstá, samečci, 7 týdnů

NAŠLI NOVÝ DOMOV

Tato mladá morčátka byla do útulku umístěna majitelkou, která udává alergii v rodině. Sotva se malí narodili, už skončili v útulku, kde čekají na druhou šanci. Moc by si zasloužili trvalý domov a hlavně laskavého a zodpovědného člověka. Nejlépe by bylo, pokud by se je podařilo umístit společně. Jsou to sourozenci, kteří jsou na sebe zvyklí.

tatik-2-i.jpgtatik-i.jpg

Morče hladkosrsté, sameček, 2 roky

NAŠEL NOVÝ DOMOV

Tento krásný, mladý sameček drobného vzrůstu byl do útulku umístěn z důvodu alergie majitelky. Jedná se o drobného klučíka, který je komunikativní, kamarádský, i když trochu ustrašený, ale zvyklý na pohlazení.

kralik-1-i.jpgkralik-2-i.jpg

Zakrslý králíček, samička, cca 2 roky

NAŠLA NOVÝ DOMOV

Tato krásná králičí slečna byla nalezena v Ostravě-Porubě u prodejny Albert u Duhy. Jedná se o mladou samičku, evidentně zvyklou na lidi. Je ochočená, nechá se hladit a má kamarádskou povahu.

26995386_1570145399766379_1702299726_n--2-.jpg

​Křeček džungarský

NAŠEL NOVÝ DOMOV

Tento křeček byl nalezen bytovém domě, kde jej někdo odložil v krabici na chodbě. Nejspíše se jedná o samečka. 

p1010098--2-.jpgp1010099.jpg

Fanynka, zakrslý králíček, 1,5 roku, očkovaná

NAŠLA NOVÝ DOMOV

​Fanynka se do útulku dostala od majitele, který měl větší počet zvířat a nezvládal je. Fany byla zvyklá na děti, dokonce i na agility. Je to hodná a vymazlená mladá slečna, která se v útulku trápí. Útulek není ideální řešení a nedostává se jí podmínek, které potřebuje. Chybí jí výběh a mazlení. Moc by potřebovala domov a odpovídající péči, kterou by si zasloužila.

j-1-i.jpgj-2-i.jpg

Ježek africký, bělobřichý

NAŠEL NOVÝ DOMOV

Tento ježeček byl nalezen v krabici před obchodem v Ostravě-Zábřehu. Jedná se o dospělého ježka, je většího vzrůstu (do dvou dlaní), snad se jedná o samičku...

fretka-2-i.jpgfretka-1-i.jpg

Fretka, kastrovaný sameček, 2 roky, očkovaný

NAŠEL NOVÝ DOMOV

Tento sameček fretky byl nalezen ve Vyšních Lhotách. Jedná se o kastrovaného samečka, o kterého se někdo staral. V útulku byl vakcinován a kromě nižší váhy je v pořádku. Jedná se o komunikativního samečka, který je naučen na stelivo.

mo-2-i.jpgmo-1-i.jpg

Morče hladkosrsté, trikolor, sameček

NAŠEL NOVÝ DOMOV

Tento krásný sameček morčátka byl nalezen v Klimkovicích. Morčátko nejspíše nemělo ani vhodné podmínky, ani majitele, který se ho takto zbavil. Morčáto bylo do útulku přijato s kožními problémy a zanícenou rankou po klíštěti. Jedná se o drobného samečka, který je mírně plachý, ale pohlazení se mu líbí.

1-i.jpg2-i.jpg

Lea, samička zakrslého králíčka, 5 let

NAŠLA NOVÝ DOMOV

Tato králičí holčička se do útulku dostala po úmrtí majitelky. Lea je hodná, byla zvyklá na kontakt s člověkem a panička jí dopřávala výběh mimo klec. Ráda by zase někomu dělala společnost a byla domácím mazlíkem.