Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zde budeme prezentovat zvířátka, která prodělávají léčbu a později, po uzdravení, budou k adopci.

 

boris-1-i.jpgboris-2-i.jpg

Boris, bílorezavý kocourek, 3 měsíce, odčervený

Tento krásný kocourek byl nalezen u Slezskoostravského hradu v Ostravě. Do útulku byl přijat zablešený, s ušním svrabem a nepohyblivou částí pravé přední končetiny, na kterou došlapoval nártem. RTG vyšetření bylo s negativním výsledkem. S největší pravděpodobností se jedná o poškození nervů a šlach. Byla nasazena dlaha, která bude po nějaký čas držet pacinku ve správné poloze a čas ukáže, zda dojde k regeneraci. Boris je moc hodný a přítulný kocourek, který je vděčný za pohlazení. V útulku pod číslem 373.

1-i.jpg2-i.jpg

Bibi, černobílá kočička, 2 měsíce, odčervená

Tato malá kočička byla nalezena v Šenově na cestě. Do útulku byla přijata se zánětem očí a silným nachlazením. Bibi byla zesláblá a díky rýmě ani nechtěla baštit, ale dělá rychlé pokroky a dobře reaguje na léčbu. Bibi začala krásně papat, nabírá síly a užívá si pohlazení. Jedná se o moc hodnou a přítulnou kočičku, která se ráda mazlí. V útulku pod číslem 374.

fibi-1-i.jpgfibi-2-i.jpg

Fíbí, černá kočička, 3 měsíce, odčervená

Tato kočička byla nalezena v Karviné na ul. Rudé armády. Do útulku byla přijata s poraněním pravého očka, kde byl zjištěn rohovkový vřed. Dne 8.9. se Fíbí podrobila chirurgickému ošetření očka, které bylo dočasně zašito. Jedná se o velmi milou a mírně bázlivou kočičku. Fíbí je čistotná a snese se i s jinými kočkami. V útulku pod číslem 349.

barney-1-i.jpgbarney-3-i.jpg

Barney, bílomourovaný kocourek, 3,5 měsíce, odčervený

Tento mladý kocourek je nalezencem z Moravské Ostravy, kde se potuloval kolem ul. Zelená. Do útulku byl přijat s kýcháním. Barney má podkus spodní čelisti, který mu ovšem nedělá žádné potíže. Jedná se o velmi mazlivého přítulu, který má spoustu energie a za pohlazení by se rozkrájel. Neustále se vine k člověku a pořád by se jen tulil. Je to šikovný a čistotný kocourek, který má rád ostatní kočky. V útulku pod číslem 345.

z-2-i.jpgnew-z-i.jpg

Megí, želvovinová kočička, 2,5 měsíce, odčervená

Tato kočička byla nalezena v Ostravě-Kunčičkách na ul. Střádalova, kde žila potulným životem. Do útulku byla přijata se zánětem očí, zánětem horních cest dýchacích, průjmovým onemocněním a silně zablešená. Levé očko bylo navíc poraněno a snad se podaří zachránit. Megí byla ze začátku dost plachá, ale nyní je z ní velký mazlík. Megí je vděčná za pohlazení a cítí se mnohem lépe. V útulku pod číslem 339.

miky-2-i.jpgnew-i.jpg

Miky, mourovaný kocourek, 2,5 měsíce, odčervený

Tento kocourek byl nalezen v Ostravě-Kunčičkách na ul. Střádalova, kde žil potulným životem. Do útulku byl přijat se zánětem očí, zánětem horních cest dýchacích, průjmovým onemocněním a ušním svrabem. I když se jedná o plachého kocourka, nechá se pohladit a je klidný. Postupem času už jej opouští strach a je uvolněnější. V útulku pod číslem 338.

drak-1-i.jpgdrak-i.jpg

Drak, černobílý kocourek, 2 roky, odčervený, kastrovaný

Tento kocourek byl odchycen v Ostravě Jihu na ul. Z. Vavříka, kde nehybně ležel a nebyl schopen se postavit na nohy. Do útulku byl přijat kousnými ranami na zádi a pod ocasem a poraněním páteře, které mělo za následek paralýzu zadních končetin. Citlivost končetin je zachována a šance na uzdravení jsou. Drak je plachý, volně žijící kocourek, který nebyl zvyklý na blízký kontakt s lidmi. Je nepřístupný a nekontaktní, ale dá se s ním vyjít. Dne 3.9. byla provedena kastrace. V útulku pod číslem 336.

elza-1-i.jpgelza-2-i.jpg

Elza, bílomourovaná kočička, 5 let, odčervená, kastrovaná

Tato kočička byla nalezena ve Vratimově, kde žila volně venku asi 2 roky. Do útulku byla přijata se zánětem očí a s kýcháním. I když se jedná o tulačku, je to velmi přátelská a kamarádská kočička s milou povahou. Elza je čistotná a ráda se mazlí. Dne 27.8. byla provedena kastrace. V útulku pod číslem 308.

britka-1-i.jpgbrit-new-i.jpg

Elizabeth, britská kočka, 3 roky, odčervená, očkovaná

ZADANÁ

Tato krásná kočička byla nalezena dne 27.7. v Ostravě-Hrabůvce, kde jí odchytila městská policie s poraněním levé zadní končetiny, na kterou se nemohla postavit. Po provedeném RTG vyšetření byla zjištěna fraktura pánve a dne 31.7. byla provedena operace- osteosyntéza. Eliz je kamarádská a milá kočička s klidnou povahou a má ráda pohlazení. Aktuálně se zotavuje po operaci a po pevném srůstu kostí bude provedena druhá operace- vyjmutí železné ploténky a šroubů, které frakturu fixují. V útulku pod číslem 277.