Jdi na obsah Jdi na menu
 


Protože počet publikovaných obrázků na těchto stránkách je omezený, budeme uveřejňovat jen poslední umístěná zvířátka.

 

bm.jpg
 
coudy-3.jpg

Coudy, bílý kocourek se znaky, 6 let, odčervený, očkovaný, kastrovaný

Tento kocourek byl odchycen v Moravské Ostravě na ul. Frýdlantská. Na krku měl v době nálezu černý obojek bez označení. Coudy byl do útulku přijat s poraněním levé zadní končetiny a se zánětem hodních cest dýchacích. Z krevních testů byly zjištěny vyšší ledvinové hodnoty. RTG prokázalo vážnou, mnohočetnou frakturu levé zadní končetiny. Coudy se nejprve musel stabilizovat, přeléčit rýmu a nasadila se striktní ledvinová dieta. Kocourek se zlepšil na tolik, že jeho krevní testy jsou již téměř v normálu. Dne 14.12. byla provedena operace, při které se zlomenina fixovala šrouby. Zároveň byla provedena i kastrace. Jedná se o hodného a přátelského kocourka, který se rád mazlí.  Coudy je nebojácný, zvídavý kluk vyrovnané povahy. V útulku pod číslem 467.

merry-1.jpg
merry-2.jpg

Merry, černá kočička, 3 roky, odčervená, očkovaná, kastrovaná

Tato kočička byla do útulku umístěna ze zdravotních důvodů majitelky, která už se o ni nemohla starat. Merry je hodná a čistotná kočička, která se v útulku teprve rozkoukává. Je zvyklá na psy a je vhodná do bytu i na zahrádku. V útulku pod číslem 75.

bibi-1.jpg
bibi-2.jpg

Bibi, rezavá kočička, nar. 09/2023, odčervená, očkovaná

Bibinka byla nalezena ve Frenštátu pod Radhoštěm. Do útulku byla přijata v dosti špatném stavu po traumatu s poraněním břicha, kde měla otevřenou ránu. Bibi byla podchlazená, dehydrovaná a vyhublá a už jí nezbývalo moc sil. Naštěstí ale dobře reagovala na léčbu a postupně se uzdravuje. Bibi má v ouškách svrab a má pupeční kýlu, která se po stabilizaci a zahojení rány bude operovat. Jedná se o přátelskou a velmi přítulnou holčičku, která je vděčná za pohlazení. V útulku pod číslem 46.

bobo-2.jpg
bobo-1.jpg

Bobo, bílomourovaný kocourek, 2 roky, odčervený, očkovaný

Bobo byl nalezen v Ostravě-Porubě na ul. Marie Majerové. Jedná se o zdravého kocourka v dobré kondici, který byl pravděpodobně chovaný v bytě. Bobo se ze začátku hodně bál a byl vyděšený, ale dnes už má mnohem více sebevědomí a moc rád se mazlí. Bobo je čistotný kocourek citlivější povahy. Vhodný do bytu. V útulku pod číslem 57.

mia-1.jpg
mia-2.jpg

Mia, mourovaná kočička, nar. 08/2023, odčervená, očkovaná

Tato mladá kočička byla do útulku umístěna ze zdravotních důvodů majitelky. Mia byla zvyklá žít v bytě. V ouškách má svrab, který byl ošetřen. Miunka je pátelská a mazlivá kočička, která je ráda za pohlazení. Jedná se o čistotnou a hodnou kočičku, která moc touží po milujícím a klidném zázemí. V útulku pod číslem 41. 

kevin.jpg

Kevin, rezavý kocourek, nar. 11/2023, odčervený, očkovaný

Tento mladý kocourek byl nalezen v Ostravě-Hrabůvce na ul. Adamusova. Do útulku byl přijat s poraněním levé přední končetiny a s ušním svrabem. Z RTG vyšetření bylo zjištěno, že se jedná o starší, již srůstající zlomeninu, která se už nebude operovat. Kocourek musí dodžovat klidový režim. Kevin je nebojácný a komunikativní mazlík, který je vděčný za každé pohlazení. V útulku pod číslem 54.

mates-2.jpg
mates-3.jpg

Mates, černobílý kocour, 3 roky, odčervený, očkovaný, kastrovaný

Tento kocourek byl do útulku umístěn po úmrtí majitelky. Mates byl zvyklý žít u rodinného domku, kde měl přístup jak na zahradu, tak i dovnitř. Mates je v útulku nesvůj a bojí se.  Po nějaké době už se ale otrkal a ukázal svou milou a mazlivou povahu. Matýsek je citlivější kocourek, který se v domácím prostředí jistě aklimatizuje dříve, než v útulku. Má moc rád společnost ostatních koček a je vhodný k jiné kočce. Moc rád by našel hodného člověka, který mu dá milující domov a ztracenou radost ze života. Dne 26.1. byla provedena kastrace. V útulku pod číslem 18.

jenik-1.jpg
jenik-2.jpg

Jeník, rezavý kocourek, 1,5 roku, odčervený, očkovaný, kastrovaný

Tento mladý kocourek byl do útulku přijat se stejně starým kocourkem Venouškem poté, co měli být údajně nalezeni v Dobroslavicích. Je evidentní, že se o kocourky někdo staral a nejspíše se jich zbavil. Pravděpodobně se jedná o sourozence. Jeník je moc hodný a přítulný kocourek milé a přátelské povahy. Je čistotný a vděčný za každé pohlazení. Vhodný do bytu. Dne 26.2. byla provedena kastrace. V útulku pod číslem 32.

26-cerna-1.jpg
26-cerna-2.jpg

Majda, černá kočička, nar. 08/2023, odčervená, kastrovaná, očkovaná

Tato mladá kočička je nalezencem z Ostravy-Martinova. Do útulku byla přijata se zánětem horních cest dýchacích a s velkou pupeční kýlou. Majda je přátelská a mazlivá kočička, která je ráda za pohlazení. I když je Majda velký mazlík, má ráda volnost a svobodu a po doléčení by ráda našla domov nejlépe u doměčku se zahrádkou. Dne 29.2. byla provedena operace kýly spolu s kastrací. V útulku pod číslem 26.

pegy-2.jpg
pegy-4.jpg
pegy-5.jpg

Pegy, bílomourovaná kočička, 4 roky, odčervená, očkovaná, kastrovaná

Tato kočička byla nalezena v Ostravě-Zábřehu na ul. Čujkovova s velmi vážným poraněním levé zadní končetiny. Pegy byla do útulku přijata s devastujícím poraněním s pokročilou infekcí a její život visel na vlásku. Dne 4.12. byla provedena amputace celé zadní pacinky a nasazena léčba. Pegy se po zákroku velmi dobře zotavila a dnes je již zdravá. Vyklubala se z ní veselá a velmi hravá kočička, která miluje hry s hračkami. Pegy byla plachá a neměla s lidmi žádné zkušenosti. Postupem času ale přišla na to, že se nemá čeho bát a nyní si umí pořádně užívat pohlazení, o které si už sama říká. V novém prostředí bude potřebovat citlivé zacházení a trpělivost, ale s důvěrou k lidem už je tak daleko, že se brzy adaptuje a svému člověku bude skvělou kamarádkou. Dne 11.1. byla provedena kastrace. V útulku od číslem 486.