Jdi na obsah Jdi na menu
 


Protože počet publikovaných obrázků na těchto stránkách je omezený, budeme uveřejňovat jen poslední umístěná zvířátka.

 

11-i.jpg

Pes, kříženec plavé barvy, cca 3-4 roky

Tento pejsek byl nalezen dne 13.9. v Ostravě-Porubě na ul. Porubská. Na sobě měl plátěný obojek, antiparazitní obojek a postroj. Pejsek je čipovaný, avšak bez registrace a bez známky. HLEDÁME JEHO MAJITELE!   Pejsek byl vrácen majiteli.

vendulka-1-i.jpgnew-i.jpg

Vendulka, bílomourovaná kočička, 3 roky, odčervená, kastrovaná

Tato mladá kočička byla nalezena v Dolní oblasti Vítkovic, kde se měla již nějakou dobu zdržovat. Vendulka je velmi drobného vzrůstu a nejspíše právě odchovala koťata, protože má ještě zbytky mlíčka. Mimo špinavý kožíšek je kočička zdravá a v dobré kondici. Vendulka je mírné a klidné povahy a má ráda pohlazení. Dne 21.8. byla provedena kastrace. V útulku pod číslem 305.

felix-2-i.jpgfelix-1-i.jpg

Felix, černobílý kocour, 3 roky, odčervený, očkovaný, kastrovaný

Tento kocourek byl nalezen v Ostravě-Výškovicích na ul. Lumírova, kde bylo podezření na úraz po střetu s autem. Felix byl přijat do útulku, kde po vyšetření naštěstí nebylo zjištěno žádné vážnější poranění, jen pohmoždění zadní končetiny, na kterou kulhal. Jedná se o kamarádského a velmi mazlivého kocoura, který miluje pohlazení. Felix je klidný a čistotný. Dne 4.9. byla provedena kastrace. V útulku pod číslem 329.

fido-1-i.jpgfido-2-i.jpg

Fido, černobílý kocourek, 3 měsíce, odčervený, očkovaný

Tento malý kocourek byl nalezen v Ostravě u Kauflandu, kde se schovával v tlumiči zaparkovaného auta. Fida trápil rohovkový vřed na pravém očku, které je postiženo částečným zakalením očka. To mu však vůbec nebrání v jeho hrách a lumpačení, které zbožňuje. Fido je neskutečný rarášek, který překypuje temperamentem. Je stále v pohybu a je to nadaný lovec, kterého nic nezastaví. Fidík je čistotný a mazlivý, pokud má zrovna čas :)  V útulku pod číslem 281.

sigi-1-i.jpgsigi-2-i.jpg

Sigi, černý kocourek, nar. cca 20.7., odčervený

Tento malý kocourek byl nalezen v Kravařích, kde hledal maminku, ale bohužel nenašel a tak byl umístěn v útulku. Malý Sigi byl vyděšený a vůbec nevěděl, co si počít s lidmi kolem sebe, ale po prvním mazlení v náručí rychle pochopil, že u lidí najde záchranu a bezpečí. Jedná se o šikovného a učenlivého kocourka, který by rád našel domov a bezpečí u laskavého člověka. V útulku pod číslem 335.

1-i.jpg2-i.jpg

Kubi, mourovaný kocourek s bílými znaky, nar. cca 7.7.2019, odčervený

Tento malý kocourek byl nalezen v Ostravě-Porubě na ul. Francouzská. I když se jedná o malého drobka, který by měl být ještě u mámy, je velmi vyspělý a šikovný. Umí používat kočičí toaletu a je na masité stravě. Jedná se o kocourka, který byl ze začátku hodně bázlivý a nepřístupný. Bál se a měl panickou hrůzu z pohlazení. Dnes je z něj úplně jiný kocourek, který zjistil, že lidská ruka neublíží a užívá si pohlazení. Má rád mazlení v náručí a rád si hraje. Trochu plachosti v něm sice ještě zůstalo, ale s vlídným a trpělivým zacházením si na strach ani nevzpomene. Není vhodný pro začátečníka. Kubi je nádherně zbarvený kocourek s delší srstí. V útulku pod číslem 315.

filip-1-i.jpgfilip-2-i.jpg

Filip, bílorezavý kocourek, 3 měsíce, odčervený

Tento mladý kocourek byl nalezen v Ostravě-Porubě v popelnici zabalený v dece, kde naříkal a volal o pomoc. Naštěstí si ho všimla holčička, která ho donesla do útulku. Filipek byl do útulku přijat s kýcháním a erozemi na rohovce levého oka. Jedná se o moc hodného, hravého a přítulného kocourka, který je vděčný za pohlazení. Nyní je již doléčen a hledá si nový domov. V útulku pod číslem 312.

bert-new-i.jpgbert-new-2-i.jpg

Bertička, černobílá kočička, 1 rok, odčervená, očkovaná, kastrovaná  

Tato kočička byla nalezena v zahrádkářské osadě, kde čerstvě porodila 4 koťátka. Ihned po porodu byla odvezena do útulku, kde svá koťátka odchovala. Bertička už je bez koťátek a ráda by našla milujícího člověka, který jí dá domov. Bertička je jemná a způsobná kočička velmi přítulné povahy. Jedná se o čistotnou a hodnou kočičku, která se moc ráda mazlí. Je klidné povahy a ráda se chová v náruči. Vhodná do bytu. Dne 23.8. byla provedena kastrace. V útulku pod číslem 224.         

rex-1-i.jpgrex-2-i.jpg

Rex, kříženec drsnosrstého jezevčíka, pes, 12 let, odčervený, očkovaný, čipovaný, kastrovaný

Rexík byl zvyklý žít v bytečku a do útulku se dostal z důvodu špatného zdravotního stavu majitelky, která se o něj již nedokázala postarat. Na Rexíka se brzy usmálo štěstí a našel domov v rodinném domečku. Bohužel však vyšlo najevo, že není vhodný ke slepicím a drůbeži obecně. V Rexíkovi se probudily lovecké vášně a i přes veškerou snahu a zabezpečení postupně vybíjel kurník. Situace byla neúprosná a Rexík musel zpět do útulku, kde čeká na nový domov. Rex je vhodný do bytu, typický gaučák. Je to vychovaný, čistotný a nenáročný pejsek s kamarádskou a přítulnou povahou. Dobře se snáší s jinými psy, které má rád. Rexík je v perfektní kondici a těší se dobrému a pevnému zdraví. Je veselý a stále v dobré náladě. Klidně může bydlet i v rodinném domku, kde bude mít pelíšek doma. Ovšem pouze za předpokladu, že majitel (nebo soused) nebude mít na zahradě jiná domácí zvířata, která by Rexík dávil! Rexík je velký pohodář s dobrou energií. Nenáročný a vychovaný pejsek vyrovnané povahy, který by rád někomu dělal radost.

hera-1-i.jpghera-2-i.jpg

Héra, britská kočka, 2 roky, odčervená, očkovaná, kastrovaná

Tato krásná kočička byla nalezena v Ostravě Zábřehu poblíž ul. Zajcevova, kde se již nějakou dobu potulovala. Nikdo o ní nejevil zájem a tak byla umístěna do útulku, kde bude čekat na nový domov. Héra byla nalezena s ušním zánětem, jinak se jeví zdravě. Jedná se o hodnou kočičku, která je zvyklá na kontakt s lidmi. Z prostředí v útulku je zatím trochu nesvá. Dne 21.8. byla provedena kastrace. V útulku pod číslem 301.