Jdi na obsah Jdi na menu
 


Protože počet publikovaných obrázků na těchto stránkách je omezený, budeme uveřejňovat jen poslední umístěná zvířátka.

 

drak-i.jpgdrak-1-i.jpg

Drak, černobílý kocourek, 2 roky, odčervený, kastrovaný

Tento kocourek byl odchycen v Ostravě Jihu na ul. Z. Vavříka, kde nehybně ležel a nebyl schopen se postavit na nohy. Do útulku byl přijat kousnými ranami na zádi a pod ocasem a poraněním páteře, které mělo za následek paralýzu zadních končetin. Citlivost končetin je zachována a šance na uzdravení jsou. Drak je plachý, volně žijící kocourek, který nebyl zvyklý na blízký kontakt s lidmi. Je nepřístupný a nekontaktní, ale dá se s ním vyjít. Dne 3.9. byla provedena kastrace. V útulku pod číslem 336.

peggy-1-i.jpgpeggy-new-i.jpg

Peggy, bílomourovaná kočka, 10 let, odčervená

Tato kočička byla nalezena v Ostravě Dubině na ul. J. Maluchy, kde jí někdo polil neznámou tekutinou. Peggy se choulila u domu, kde čekala na záchranu. Do útulku byla přijata s podvýživou, průjmem a nepříjemnými neurologickými příznaky, které vyvolávaly záchvatovité stavy neklidu. Peggy byla ve velmi vážném stavu, kdy nebyla schopna ani přijímat potravu. Z krevních testů byl zjištěn zvýšený počet bílých krvinek a také jsou zvýšené jaterní testy. S největší pravděpodobností došlo k otravě. Testy na FIP a FeLV byly negativní. Po několika dnech se stav začal zlepšovat, Peggy byla klidnější a začala baštit. Po jaterní dietě a lécích se upravilo i zažívání a dnes už je Peggy stabilizovaná. Její hodnoty jsou výrazně lepší, avšak nadále musí být na veterinární dietě a lécích na regeneraci jater. Peggy je kamarádská a mírná kočička staršího věku, která je ráda za pohlazení. Je téměř hluchá, moc toho neslyší, pouze ostré a hlasité zvuky a její mňoukání je proto hlasitější. Bohužel, Peggy nepoužívá kočičí toaletu, jen velmi zřídka, což může být psychickou nepohodou v útulku, ale také i trvalý zlozvyk, který může přetrvávat i v bytě. Věříme, že domov a láska by jí posunul zase dále. Její psychická pohoda by výrazně pomohla nejen po zdravotní stránce. V útulku pod číslem 304.

main-1-i.jpgmain-2-i.jpg

Mainská mývalí kočka, 4 roky, odčervená, očkovaná

Tato kočička byla do útulku donesena malým chlapcem, který udává nález na ul. Vietnamská v Ostravě-Porubě. Kočka byla do útulku přijata dne 6.9. a doposud se o ni nikdo nepřihlásil. Jedná se pravděpodobně o mainskou mývalí kočku. Kočička byla zablešená, jinak se jeví zdravě. V útulku pod číslem 346. Kočička byla vrácena původnímu majiteli.

11-i.jpg

Pes, kříženec plavé barvy, cca 3-4 roky

Tento pejsek byl nalezen dne 13.9. v Ostravě-Porubě na ul. Porubská. Na sobě měl plátěný obojek, antiparazitní obojek a postroj. Pejsek je čipovaný, avšak bez registrace a bez známky. HLEDÁME JEHO MAJITELE!   Pejsek byl vrácen majiteli.

vendulka-1-i.jpgnew-i.jpg

Vendulka, bílomourovaná kočička, 3 roky, odčervená, kastrovaná

Tato mladá kočička byla nalezena v Dolní oblasti Vítkovic, kde se měla již nějakou dobu zdržovat. Vendulka je velmi drobného vzrůstu a nejspíše právě odchovala koťata, protože má ještě zbytky mlíčka. Mimo špinavý kožíšek je kočička zdravá a v dobré kondici. Vendulka je mírné a klidné povahy a má ráda pohlazení. Dne 21.8. byla provedena kastrace. V útulku pod číslem 305.

felix-2-i.jpgfelix-1-i.jpg

Felix, černobílý kocour, 3 roky, odčervený, očkovaný, kastrovaný

Tento kocourek byl nalezen v Ostravě-Výškovicích na ul. Lumírova, kde bylo podezření na úraz po střetu s autem. Felix byl přijat do útulku, kde po vyšetření naštěstí nebylo zjištěno žádné vážnější poranění, jen pohmoždění zadní končetiny, na kterou kulhal. Jedná se o kamarádského a velmi mazlivého kocoura, který miluje pohlazení. Felix je klidný a čistotný. Dne 4.9. byla provedena kastrace. V útulku pod číslem 329.

fido-1-i.jpgfido-2-i.jpg

Fido, černobílý kocourek, 3 měsíce, odčervený, očkovaný

Tento malý kocourek byl nalezen v Ostravě u Kauflandu, kde se schovával v tlumiči zaparkovaného auta. Fida trápil rohovkový vřed na pravém očku, které je postiženo částečným zakalením očka. To mu však vůbec nebrání v jeho hrách a lumpačení, které zbožňuje. Fido je neskutečný rarášek, který překypuje temperamentem. Je stále v pohybu a je to nadaný lovec, kterého nic nezastaví. Fidík je čistotný a mazlivý, pokud má zrovna čas :)  V útulku pod číslem 281.

sigi-1-i.jpgsigi-2-i.jpg

Sigi, černý kocourek, nar. cca 20.7., odčervený

Tento malý kocourek byl nalezen v Kravařích, kde hledal maminku, ale bohužel nenašel a tak byl umístěn v útulku. Malý Sigi byl vyděšený a vůbec nevěděl, co si počít s lidmi kolem sebe, ale po prvním mazlení v náručí rychle pochopil, že u lidí najde záchranu a bezpečí. Jedná se o šikovného a učenlivého kocourka, který by rád našel domov a bezpečí u laskavého člověka. V útulku pod číslem 335.

1-i.jpg2-i.jpg

Kubi, mourovaný kocourek s bílými znaky, nar. cca 7.7.2019, odčervený

Tento malý kocourek byl nalezen v Ostravě-Porubě na ul. Francouzská. I když se jedná o malého drobka, který by měl být ještě u mámy, je velmi vyspělý a šikovný. Umí používat kočičí toaletu a je na masité stravě. Jedná se o kocourka, který byl ze začátku hodně bázlivý a nepřístupný. Bál se a měl panickou hrůzu z pohlazení. Dnes je z něj úplně jiný kocourek, který zjistil, že lidská ruka neublíží a užívá si pohlazení. Má rád mazlení v náručí a rád si hraje. Trochu plachosti v něm sice ještě zůstalo, ale s vlídným a trpělivým zacházením si na strach ani nevzpomene. Není vhodný pro začátečníka. Kubi je nádherně zbarvený kocourek s delší srstí. V útulku pod číslem 315.

filip-1-i.jpgfilip-2-i.jpg

Filip, bílorezavý kocourek, 3 měsíce, odčervený

Tento mladý kocourek byl nalezen v Ostravě-Porubě v popelnici zabalený v dece, kde naříkal a volal o pomoc. Naštěstí si ho všimla holčička, která ho donesla do útulku. Filipek byl do útulku přijat s kýcháním a erozemi na rohovce levého oka. Jedná se o moc hodného, hravého a přítulného kocourka, který je vděčný za pohlazení. Nyní je již doléčen a hledá si nový domov. V útulku pod číslem 312.