Jdi na obsah Jdi na menu
  

 

 Další kočičky, které budou k adopci, najdete na naší stránce Zvířata v léčení

 

bibi-1-i.jpgbibi-2-i.jpg

Rio, černobílý kocourek, 2 měsíce, odčervený, očkovaný

Tento mladý kocourek byl nalezen v Ostravě-Hrabůvce na ul. F. Hajdy. Do útulku byl přijat s ušním svrabem, který byl ošetřen. Jedná se o kamarádského a přítulného kocourka, který byl zvyklý na kontakt s lidmi. Rio je mazlivý a vděčný za pohlazení. V útulku pod číslem 376.

adelka-1-i.jpgadelka-i.jpg

Adélka, bílomourovaná kočička, 2,5 roku, odčervená, očkovaná

ZADANÁ

Tato drobná kočička byla nalezena v Ostravě Porubě na ul. Hlavní třída u prodejny Tuty. Do útulku byla přijata s paralýzou zadních končetin, které byly zcela nepohyblivé. Adélka byla zablešená, zaklíštěná, v ouškách měla svrab a pravděpodobně odchovala koťata. I když vypadal její stav velmi vážně, postupně se její stav zlepšoval a po magnetoterapii byla schopna se posadit a udělat i pár krůčků. Dnes už je Adélka v pořádku! Krásně chodí, běhá, řádí a nemá žádné potíže :) Jedná se o přátelskou a velmi přítulnou kočičku, která je moc ráda za pohlazení. Vhodná do bytu. V útulku pod číslem 300.

maja-1-i.jpgmaja-2-i.jpg

Mája, želvovinová kočička, 3 měsíce, odčervená

Tato mladá kočička byla nalezena ve Slezské Ostravě na ul. Keltičkova, kde byla sražena autem. Do útulku byla přijata s krvácením z nosu,  drobnými rankami na hlavě a s pohmožděním zadní končetiny a tříselnou kýlou. Dne 29.8. byla provedena operace tříselné kýly. Nyní je již doléčená a ráda by našla domov a lásku, kterou potřebuje. Mája je velmi přítulná a hodná kočička, která má ráda pohlazení. Je čistotná a moc ráda si hraje. V útulku pod číslem 313.

main-1-i.jpgmain-2-i.jpg

Mainská mývalí kočka, 4 roky, odčervená, očkovaná

Tato kočička byla do útulku donesena malým chlapcem, který udává nález na ul. Vietnamská v Ostravě-Porubě. Kočka byla do útulku přijata dne 6.9. a doposud se o ni nikdo nepřihlásil. Jedná se pravděpodobně o mainskou mývalí kočku. Kočička byla zablešená, jinak se jeví zdravě. V útulku pod číslem 346.

peggy-1-i.jpgpeggy-new-i.jpg

Peggy, bílomourovaná kočka, 10 let, odčervená

Tato kočička byla nalezena v Ostravě Dubině na ul. J. Maluchy, kde jí někdo polil neznámou tekutinou. Peggy se choulila u domu, kde čekala na záchranu. Do útulku byla přijata s podvýživou, průjmem a nepříjemnými neurologickými příznaky, které vyvolávaly záchvatovité stavy neklidu. Peggy byla ve velmi vážném stavu, kdy nebyla schopna ani přijímat potravu. Z krevních testů byl zjištěn zvýšený počet bílých krvinek a také jsou zvýšené jaterní testy. S největší pravděpodobností došlo k otravě. Testy na FIP a FeLV byly negativní. Po několika dnech se stav začal zlepšovat, Peggy byla klidnější a začala baštit. Po jaterní dietě a lécích se upravilo i zažívání a dnes už je Peggy stabilizovaná. Její hodnoty jsou výrazně lepší, avšak nadále musí být na veterinární dietě a lécích na regeneraci jater. Peggy je kamarádská a mírná kočička staršího věku, která je ráda za pohlazení. Je téměř hluchá, moc toho neslyší, pouze ostré a hlasité zvuky a její mňoukání je proto hlasitější. Bohužel, Peggy nepoužívá kočičí toaletu, jen velmi zřídka, což může být psychickou nepohodou v útulku, ale také i trvalý zlozvyk, který může přetrvávat i v bytě. Věříme, že domov a láska by jí posunul zase dále. Její psychická pohoda by výrazně pomohla nejen po zdravotní stránce. V útulku pod číslem 304.

mamina-1-i.jpgmamina-2-i.jpg

Mourovaná kočka s koťaty, nar. 7.9.

Tato kočička byla nalezena na ul. Jiřího Herolda v Ostravě Bělském Lese. Do útulku byla přijata se strženým ocasem, kde část ocásku chybí a na části je sedřená kůže Druhý den po přijetí byla venku nalezena i její 3 právě narozená koťátka, která byla k mamince přiložena. Jedná se o volně žijící, plachou kočičku, která nebyla zvyklá na kontakt s lidmi, ale i tak je vzorná matka, která se o svá koťátka vzorně stará. V útulku pod číslem 348.

1-new-i.jpg2-new-i.jpg

Jája, mourovaná kočička, 2,5 měsíce, odčervená

Tato malá kočička byla nalezena v Ostravě-Přívoze v objektu bývalých jatek. Do útulku byla přijata se zánětem očí a zánětem horních a dolních cest dýchacích. Nyní je již zdravá a čeká na nový domov. Jája je mírně bázlivá, avšak pohlazení se nevyhýbá a dělá pokroky. Je hravá a čistotná. Jedná se o krásnou kočičku s delší srstí. V útulku pod číslem 314.

2-i.jpg1-i.jpg

Maiki, černý kocourek, nar. cca 22.7., odčervený

Tento malý kocourek byl nalezen se svým bráškou ve Vřesině na ul. Lázeňská. Do útulku se dostal jako čtyřtýdenní miminko, které potřebovalo mámu, ale bohužel, byl odkázán na pomoc člověka. Malý Maiki je ale šikovný a všechno se krásně naučil a dnes je z něj krásný a soběstačný kluk, který si s ničím nedělá hlavu. Baští masitou stravu, používá kočičí toaletu a přítomnost další kočky uvítá. Maiki je přítulný, ale ze všeho nejraději si hraje a vyvádí lumpárny. V útulku pod číslem 311.

seri-1-i.jpgseri-2-i.jpg

Šeri, kouřová želvovinová kočička 2 roky, odčervená

Koťata, narozena 27.8.

Tato kočička byla nalezena na zahradě u rodinného domu v Michálkovicích na ul. Ferdinandská, kde právě začala rodit. Šeri byla ihned po porodu přijata do útulku, kde odchová své potomky. Šeri se narodilo 7 krásných miminek, o které se pečlivě stará a je hrdou matkou. Jedná se o hodnou a kamarádskou kočičku, která má ráda pohlazení. V útulku pod číslem 319.

m-1-i.jpgm-2-i.jpg

Max, mourovaný kocour, 5 let, odčervený, očkovaný, kastrovaný

Tento kocourek byl nalezen ve Václavovicích, kde se již delší dobu potuloval po vesnici. Do útulku byl přijat se zanícenou ránou pod krkem, která již byla silně infikovaná. Dne 1.7. bylo provedeno chirurgické ošetření rány a zároveň byla provedena i kastrace. Max je zvyklý na kontakt s lidmi a má rád pohlazení, za které je vděčný. Je to dobrák a kliďas s milou povahou. Rána se krásně zacelila, Maxík je již doléčen a moc rád by našel domov. Maxík je krásně stavěný, urostlý kocour s nádhernou mramorovanou kresbou. Momentálně je v léčení s kýcháním. V útulku pod číslem 248.

maminka-1-i.jpgmaminka-2-i.jpg

Niki, černobílá kočička, 11 měsíců, odčervená

Koťata, narozena 31.8.

Tato mladá, drobounká kočička byla nalezena v Jistebníku, kde jí někdo odložil v zalepené krabici. Malá Niki usilovně volala o pomoc, které se nakonec dočkala, kdy si jí všimla hodná paní a dovezla ji do útulku. Malá Niki po několika dnech v útulku porodila. Dne 31.8. se stala maminkou čtyř krásných koťátek, o která se pečlivě stará. Jedná se o nesmírně mazlivou a vděčnou kočičku, která hodně tíhne k lidem. Miluje pohlazení a je to obrovský mazlík. V útulku pod číslem 302.

1-i.jpg2-i.jpg

Monty, mramorovaný kocour s bílými znaky, 12 let, odčervený, kastrovaný, očkovaný

Tento krásný kocourek v pokročilejším věku byl nalezen ve Staré vsi u Bílovce. Do útulku byl přijat s kýcháním a s bolestivostí pravé přední končetiny, na kterou nedošlapoval. Z RTG vyšetření nebyla zjištěna žádná fraktura, ale vyšetření odhalilo několik diabolek v těle. Monty je nejspíše postarší kocourek, dle zubů, kdy mu v tlamičce zůstávají pouze dva zoubky, nicméně je v dobré kondici a hezky vykrmený. Je dost možné, že se o něj někdo staral. Jedná se o klidného a kamarádského kocourka, který je vděčný za pohlazení. Nyní je již doléčen a rád by našel domov. Dne 7.8. byla provedena kastrace. V útulku pod číslem 292.


bella-2-i.jpgbella-1-i.jpg

Bella, mourovaná kočka, 8 let, odčervená, očkovaná, kastrovaná

Tato kočička už nedávno naším útulkem prošla, kdy jí umřela majitelka. Našla nový domov u rodiny se zdravotním hendikepem, avšak po určité době vyšlo najevo, že se Belle nemohou dostatečně věnovat a proto byla vrácena zpět do útulku. Jedná se o hodnou a mazlivou kočičku, která byla v minulosti zvyklá žít s ostatními kočkami. Je čistotná a moc vděčná za pohlazení. V útulku pod číslem 208.